RD15S10GT2X/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD15S10GT2X/AA-50 is not available
RD15S10GT2X/AA-50
DigiKey Part Number
4306-RD15S10GT2X/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15S10GT2X/AA-50
Description
RD15S10GT2X/AA-50
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C