DD78S4R70TS-50 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 50
Image for DD78S4R70TS-50 is not available
DD78S4R70TS-50
DigiKey Part Number
4306-DD78S4R70TS-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S4R70TS-50
Description
DD78S4R70TS-50
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C