DD78S4R70T2X-14 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 50
Image for DD78S4R70T2X-14 is not available
DD78S4R70T2X-14
DigiKey Part Number
4306-DD78S4R70T2X-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S4R70T2X-14
Description
DD78S4R70T2X-14
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C