DD78S4R700S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 50
Image for DD78S4R700S/AA is not available
DD78S4R700S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78S4R700S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S4R700S/AA
Description
DD78S4R700S/AA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C