L777TWC21WA4P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Image for L777TWC21WA4P is not available
L777TWC21WA4P
DigiKey Part Number
L777TWC21WA4P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777TWC21WA4P
Description
CONN D-SUB PLUG 21POS PNL MNT
Detailed Description
21 (17 + 4 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bag
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Black
Contact Form
Machined
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 21WA4
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal and Coax or Power (Not Included)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C