L177TWC21WA4S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177TWC21WA4S
DigiKey Part Number
L177TWC21WA4S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177TWC21WA4S
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS PNL MNT
Detailed Description
21 (17 + 4 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L177TWC21WA4S Models
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Voltage Rating
300V
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Dielectric Material
Thermoplastic
Mounting Type
Contact Material
Bronze
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 21WA4
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C