L77TWC21WA4SMP3SV4RRM6
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77TWC21WA4SMP3SV4RRM6
DigiKey Part Number
L77TWC21WA4SMP3SV4RRM6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77TWC21WA4SMP3SV4RRM6
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
Detailed Description
21 (17 + 4 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77TWC21WA4SMP3SV4RRM6 Models
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Part Status
Active
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Connector Style
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 21WA4
Contact Material
Bronze
Contact Type
Signal and Power
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C