L77TWC21WA4SEP3SV
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77TWC21WA4SEP3SV
DigiKey Part Number
L77TWC21WA4SEP3SV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77TWC21WA4SEP3SV
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
Detailed Description
21 (17 + 4 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77TWC21WA4SEP3SV Models
Category
Termination
Solder
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 21WA4
Contact Material
Bronze
Contact Type
Signal and Power
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C