L777TWC21WA4P | |
|---|---|
DigiKey Part Number | L777TWC21WA4P-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | L777TWC21WA4P |
Description | CONN D-SUB PLUG 21POS PNL MNT |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 21 (17 + 4 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector |
Datasheet | Datasheet |
Category | Termination Solder Cup |
Mfr | Shell Material, Finish Steel, Tin Plated |
Series | Contact Finish Gold |
Packaging Bag | Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm) |
Part Status Active | Current Rating (Amps) 7.5A |
Connector Style | Features Grounding Indents |
Connector Type Plug, Male Pins | Voltage Rating 300V |
Number of Positions | Color Black |
Number of Rows 2 | Contact Form Machined |
Mounting Type | Dielectric Material Thermoplastic |
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 21WA4 | Contact Material Brass |
Contact Type Signal and Coax or Power (Not Included) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |