AOCJY3-100.000MHZ-E-SW
DigiKey Part Number
535-10675-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AOCJY3-100.000MHZ-E-SW
Description
XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ SNWV
Detailed Description
100 MHz VCOCXO Sine Wave Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
EDA/CAD Models
AOCJY3-100.000MHZ-E-SW Models
Category
Output
Sine Wave
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±10ppb
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
Type
Size / Dimension
1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)