OD100LP-81212SV-100.0M
DigiKey Part Number
CW1006-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OD100LP-81212SV-100.0M
Description
OSC VCOCXO 100.0MHZ 12V SNWV TH
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz VCOCXO Sine Wave Oscillator 12V 6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
Category
Voltage - Supply
12V
Mfr
Frequency Stability
±100ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 75°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
300mA (Typ)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
Type
Size / Dimension
1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)