AOCJY2A-100.000MHZ-F-SW
DigiKey Part Number
535-10669-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AOCJY2A-100.000MHZ-F-SW
Description
XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz VCOCXO Sine Wave Oscillator 5V Standby (Power Down) 6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AOCJY2A-100.000MHZ-F-SW Models
Category
Output
Sine Wave
Mfr
Voltage - Supply
5V
Series
Frequency Stability
±30ppb
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 75°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
Type
Size / Dimension
0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)