RT0402BRD0749R9L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 108,292
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
In Stock: 8
49.9 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film