CC0805JRX7RABB821 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
In Stock: 756
KEMET
Similar
TDK
In Stock: 159
820 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC0805JRX7RABB821
DigiKey Part Number
08052R821JBB20D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805JRX7RABB821
Description
CAP CER 820PF 200V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0805JRX7RABB821 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)