C2012C0G2E821J060AA
DigiKey Part Number
445-4140-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4140-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4140-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012C0G2E821J060AA
Description
CAP CER 820PF 250V C0G 0805
Customer Reference
Detailed Description
820 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012C0G2E821J060AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)