CC0201KPX7R7BB103
DigiKey Part Number
13-CC0201KPX7R7BB103TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0201KPX7R7BB103CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0201KPX7R7BB103DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0201KPX7R7BB103
Description
CAP 0201 16V 10 NF X7R
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)