AC0603JRNPO0BN220
DigiKey Part Number
311-3084-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3084-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3084-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC0603JRNPO0BN220
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NPO 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AC0603JRNPO0BN220 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)