CGA3E2C0G2A220J080AD
DigiKey Part Number
445-9736-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9736-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9736-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2C0G2A220J080AD
Description
CAP CER 22PF 100V 0603 EPOXY
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGA3E2C0G2A220J080AD Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)