XP3P010M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XP3P010M |
Description | MOSFET P-CH 30V 13.3A 8SO |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | P-Channel 30 V 13.3A (Ta) 2.5W (Ta) Surface Mount 8-SO |
Datasheet | Datasheet |
Category | Rds On (Max) @ Id, Vgs 10mOhm @ 12A, 10V |
Mfr | Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA |
Series | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 54.4 nC @ 4.5 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6080 pF @ 15 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package 8-SO |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V | Package / Case |