XP3NA2R4MT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XP3NA2R4MT |
Description | FET N-CH 30V 36.5A 118A PMPAK |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 30 V 36.5A (Ta), 118A (Tc) 5W (Ta), 52W (Tc) Surface Mount 8-PMPAK (5x6) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.4mOhm @ 20A, 10V |
Mfr | Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA |
Series | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 65.6 nC @ 4.5 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5600 pF @ 15 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 5W (Ta), 52W (Tc) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package 8-PMPAK (5x6) |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V | Package / Case |