XP3N035N | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XP3N035N |
Description | MOSFET N-CH 30V 4.5A SOT23 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 30 V 4.5A (Ta) 1.25W (Ta) Surface Mount SOT-23 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Rds On (Max) @ Id, Vgs 35mOhm @ 4.5A, 4.5V |
Mfr | Vgs(th) (Max) @ Id 1.2V @ 250µA |
Series | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 14.4 nC @ 4.5 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±8V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1330 pF @ 15 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 1.25W (Ta) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package SOT-23 |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.8V, 4.5V | Package / Case |