WLCM0603Z0H6N8TB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
In Stock: 14,500
Datasheet
Image for WLCM0603Z0H6N8TB is not available
WLCM0603Z0H6N8TB
DigiKey Part Number
1292-WLCM0603Z0H6N8TBTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLCM0603Z0H6N8TB
Description
FIXED IND 6.8NH 300MA 500 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 500mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
500mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
5 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
5.4GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)