WLCM0603TGB2N7TB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
INPAQ Technology Co., Ltd
In Stock: 69,090
Datasheet
Image for WLCM0603TGB2N7TB is not available
WLCM0603TGB2N7TB
DigiKey Part Number
1292-WLCM0603TGB2N7TBTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLCM0603TGB2N7TB
Description
FIXED IND 2.7NH 450MA 250 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 450 mA 250mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
12 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
11GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)