1812B225M101CT is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 7,789
Datasheet
KEMET
In Stock: 483
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
In Stock: 450
In Stock: 500
2.2 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812B225M101CT
DigiKey Part Number
1292-1812B225M101CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812B225M101CT
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812B225M101CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)