0603X684M100CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 3,910
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 620
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 4,000
KYOCERA AVX
0.68 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
0603X684M100CT
DigiKey Part Number
1292-0603X684M100CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603X684M100CT
Description
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603X684M100CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Active
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)