GMC10X5R684M10NT
DigiKey Part Number
4713-GMC10X5R684M10NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC10X5R684M10NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC10X5R684M10NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC10X5R684M10NT
Description
CAP0603 X5R .68UF 20% 10V
Detailed Description
0.68 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)