0603B221J201CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
220 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
0603B221J201CT
DigiKey Part Number
1292-0603B221J201CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603B221J201CT
Description
CAP CER 220PF 200V X7R 0603
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)