C0603C221J2RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
220 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
cut-tape-render
C0603C221J2RACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C221J2RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C221J2RACTU
Description
CAP CER 220PF 200V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0603C221J2RACTU Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)