0201N3R0B250CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
YAGEO
KYOCERA AVX
3 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
0201N3R0B250CT
DigiKey Part Number
1292-0201N3R0B250CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0201N3R0B250CT
Description
CAP CER 3PF 25V C0G/NP0 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
0201N3R0B250CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)