02013A3R0BAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 140,135
Datasheet
Direct
Murata Electronics
Upgrade
Upgrade
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
YAGEO
Walsin Technology Corporation
3 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
02013A3R0BAT2A
DigiKey Part Number
02013A3R0BAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
02013A3R0BAT2A
Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
02013A3R0BAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)