Image for VC-90-90-5.5 is not available
VC-90-90-5.5
DigiKey Part Number
345-VC-90-90-5.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VC-90-90-5.5
Description
90*90*5.5MM, ANTIOXIDANT FINISH,
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Vapor Chamber Square Copper Mesh
Category
Thermal Resistance
0.074°C/W
Manufacturer
Wakefield Thermal Solutions
Wick Type
Mesh
Series
Length
3.543" (90.00mm)
Packaging
Bulk
Width
3.543" (90.00mm)
Part Status
Active
Height
0.217" (5.50mm)
Type
Vapor Chamber
Operating Temperature
40°C ~ 130°C
Attachment Method
Bolt On
Material
Copper
Shape
Square
Platform
VGA
Power - Cooling
200.0W @ 90mm