VC-106-82-3
DigiKey Part Number
345-1566-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VC-106-82-3
Description
VAPOR CHAMBER RECT 3X82X106MM
Customer Reference
Detailed Description
Vapor Chamber Rectangular
Category
Power - Cooling
150W
Manufacturer
Wakefield Thermal Solutions
Thermal Resistance
0.140°C/W
Series
Length
4.173" (106.00mm)
Packaging
Box
Width
3.228" (82.00mm)
Part Status
Active
Height
0.118" (3.00mm)
Type
Vapor Chamber
Operating Temperature
40°C ~ 140°C