PLF-1-3-210X310-70
DigiKey Part Number
345-PLF-1-3-210X310-70-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLF-1-3-210X310-70
Description
THERM PAD 3W/MK 210X310X1MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White, Off 310.00mm x 210.00mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Outline
310.00mm x 210.00mm
Manufacturer
Wakefield Thermal Solutions
Thickness
0.0390" (0.991mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Box
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
White, Off
Usage
Multi
Thermal Resistivity
0.6°C/W
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Thermal Conductivity
3.0W/m-K