A10233-30
DigiKey Part Number
926-1150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A10233-30
Description
THERM PAD 228.6MMX228.6MM WHT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 228.60mm x 228.60mm Square Tacky - Both Sides
Category
Material
Silicone Elastomer
Manufacturer
Laird Technologies - Thermal Materials
Adhesive
Tacky - Both Sides
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
White
Part Status
Active
Thermal Resistivity
0.49°C/W
Type
Sheet
Thermal Conductivity
3.0W/m-K
Shape
Square
Shelf Life
24 Months
Outline
228.60mm x 228.60mm
Shelf Life Start
Date of Shipment
Thickness
0.0400" (1.016mm)