OMNI-220-18-75-3C
OMNI-220-18-75-3C
OMNI-220-18-75-3C
DigiKey Part Number
345-1492-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OMNI-220-18-75-3C
Description
HEATSINK 18X75MM 3-CLIP TO-220
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-220 Aluminum Board Level, Vertical
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OMNI-220-18-75-3C Models
Category
Shape
Rectangular, Fins
Mfr
Length
2.953" (75.00mm)
Series
Width
0.710" (18.03mm)
Packaging
Tray
Fin Height
1.500" (38.10mm)