Y40233K32000T5R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.32 kOhms ±0.01% 0.3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y40233K32000T5R
DigiKey Part Number
804-Y40233K32000T5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y40233K32000T5R
Description
V/N 303263 3K3200 0.01% B T 1571
Manufacturer Standard Lead Time
47 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)