Y40233K32000T0R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
3.32 kOhms ±0.01% 0.3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y40233K32000T0R
DigiKey Part Number
804-Y40233K32000T0R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y40233K32000T0R
Description
FRSM1206 3K3200 TCR0.2 0.01% B T
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)