Y14750R10000D5W is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 mOhms ±0.5% 3W Chip Resistor Nonstandard Current Sense Metal Foil
Y14750R10000D5W
DigiKey Part Number
804-Y14750R10000D5W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y14750R10000D5W
Description
V/N 303337U 0R1000 0.5% BW 15738
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.365" L x 0.375" W (9.27mm x 9.53mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.050" (1.27mm)