Y11891K82000VR23R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.82 kOhms ±0.005% 0.6W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil
Y11891K82000VR23R
DigiKey Part Number
804-Y11891K82000VR23R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y11891K82000VR23R
Description
RNC90Z1K8200VR SLDC T/R 157210
Detailed Description
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.336" (8.53mm)
Failure Rate
R (0.01%)