Y116926K1100A9R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Image for Y116926K1100A9R is not available
Y116926K1100A9R
DigiKey Part Number
804-Y116926K1100A9R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y116926K1100A9R
Description
SMR3D 26K110 TCR2 0.05% S T
Detailed Description
26.11 kOhms ±0.05% 0.6W Chip Resistor 3017 J-Lead Military, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil
Category
Features
Military, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)