1091QM5-12V
DigiKey Part Number
L50175-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1091QM5-12V
Description
LED PNL IND GREEN QUICK CON
Detailed Description
LED Panel Indicator Green 12V Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
EDA/CAD Models
1091QM5-12V Models
Category
Lens Color
Green
Voltage
12V
Panel Cutout Dimensions
0.50" (12.70mm)
Lamp Color
Green
Termination Style
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)