VSKY02300603-G4-08 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VSKY02300603-G4-08 |
Description | DIODE SCHOTT 30V 200MA CLP06032M |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 200mA Surface Mount CLP0603-2M |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VSKY02300603-G4-08 Models |
Category | Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 30 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 33pF @ 0V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Supplier Device Package CLP0603-2M |
Current - Average Rectified (Io) 200mA | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 500 mV @ 200 mA | Base Product Number |