WR506170A7152G5100
DigiKey Part Number
56-WR506170A7152G5100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR506170A7152G5100
Description
WR5 71K5 2% A1
Detailed Description
71.5 kOhms ±2% 3W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)