VR25000006804JA500
DigiKey Part Number
BC4421CT-ND - Cut Tape (CT)
BC4421TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VR25000006804JA500
Description
RES 6.8M OHM 1/4W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Pulse Withstanding Metal Film
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)