VR25000001004JA100
DigiKey Part Number
BC4868CT-ND - Cut Tape (CT)
BC4868TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VR25000001004JA100
Description
RES 1M OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VR25000001004JA100 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)