VR25000001004FA500
DigiKey Part Number
BC4867CT-ND - Cut Tape (CT)
BC4867TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VR25000001004FA500
Description
RES 1M OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
1 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VR25000001004FA500 Models
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)