SFR25H0009093FR500
DigiKey Part Number
SFR25H0009093FR500-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR25H0009093FR500
Description
RES 909K OHM 1/2W 1% AXIAL
Detailed Description
909 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)