SFR25H0008209FA500
DigiKey Part Number
SFR25H0008209FA500-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR25H0008209FA500
Description
RES 82 OHM 1/2W 1% AXIAL
Detailed Description
82 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)