SFR25H0008200JR500 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sfernice
820 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
SFR25H0008200JR500
DigiKey Part Number
SFR25H0008200JR500-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR25H0008200JR500
Description
RES 820 OHM 1/2W 5% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)