SFR25H0005608JR500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Datasheet
Vishay Sfernice
5.6 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
SFR25H0005608JR500
DigiKey Part Number
SFR25H0005608JR500-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR25H0005608JR500
Description
RES 5.6 OHM 1/2W 5% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)